Back to black - 16.

8. října 2011 v 15:07 | Báři ツ |  Back to black
Trochu kratší díl, ale činila jsem se. Včera jsem byla na zábavě, tak je tady až dneska.. :) Enjoy! :)

EDIT - Celý den mi kvůli počasí blbnul net a zveřejnila se jenom část povídky. Tak dodávám zbytek, bohudíky za to, že to píšu do noťasu a ne přímo na blog.. Takže, těším se na Vaše komentáře. Snad už blog a net nebude zlobit. :) B.


Nakonec jsem se držela Billova plánu - spát celý den. Sice jsem se chvílemi jenom převalovala, ale i tak se mi nechtělo vstávat. Kručelo mi v břiše a měla jsem žízeň, ale nebyla jsem schopná prostě vstát a cokoliv udělat. Navíc jsem byla trochu vykolejená tím rozhovorem, co jsem včera vyslechla. Prý jsem děsná. No paráda. To jsem teda dopadla. A to mě hodnotil ten největší kretén na světě. Pche. Bylo mi na nic.


Ozvalo se zaklepání na dveře. Jenom jsem zamručela, že může příchozí vstoupit a přetočila se na druhý bok, abych viděla, kdo jde.
"Ahoj. Už se balíš?" Zeptal se. Potom se zasmál. "Asi ne, co?"
"Dneska se mi vůbec nic nechce." Pošeptala jsem a lehla si na záda. Bill se posadil vedle mě.
"Stalo se něco?" Zvedl obočí.
"Co by mělo?" Nechápala jsem. Naráží snad na něco?
"No, že Tom je podrážděný, ty taky.. Vy jste si něco udělali?"
"No jasně. A co bysme si asi my dva udělali?" Zastírala jsem. Stejně to už ví, tak nechápu, proč do toho ještě více rýpe.
"Ah, vidím, že si s tebou asi těžko pokecám." Usmál se. "Nezapomeň, zítra jedeme brzo."
"Proto ležím v posteli už teď." Ušklíbla jsem se.
"Abys to nepřehnala." Vyplázl na mě jazyk a pak odešel. Slyšela jsem, jak hned klepal na vedlejší dveře. Asi má hodně elánu.

"Můžu si s tebou promluvit?" Zavolal Bill přes dveře. Že by se Tom zamkl? Vzdychla jsem a zakryla si hlavu polštářem. Jejich další rozhovor jsem slyšet nepotřebovala. Zavřela jsem oči a představovala jsem si, jak už sedím doma s mámou u televize, smějeme se hloupým pořadům a je nám fajn. Samozřejmě, že jí budu muset poreferovat, jak to byla úžasná dovolená, já jsem si ji užila a opravdu si tu odpočinula. Jak jsem nesmírně vděčná, že mě kluci vzali taky a tak dále. Jenomže, co z toho vlastně bude pravda? Mnohem šťastnější bych byla v práci, neměla bych starosti s nudou a tím, že ve vedlejším pokoji je naprosto sexuální maniak, kterého jsem využila k uspokojení svých potřeb - jen tak mimochodem. Zaúpěla jsem a přetočila se na druhý bok. Jakmile jsem odsunula polštář, uslyšela jsem hádku, kterou jsem předtím přes své myšlenky nezaregistrovala.

"Chceš mi říct, že.. Oh, bože. Tak to chápu, proč má tak špatnou náladu." Zvolal Bill. "Za všechno můžeš ty."
"Myslíš, že jenom já? Kdo se tady celé dny tahal s Diane? Ty se s ní kámošíš, ne já."
"Teď jsi na to kápl, opravdu." Odfrkl Bill. "Radši jdu pryč, nebo se z tebe poseru."
"Tak utíkej, abys to nepustil na chodbě."
"Blbečku." Tituloval ho Bill a bylo slyšet zavření dveří. Potom si Tom zřejmě pustil televizi, jinak jsem si ten vír hlasů nedokázala vysvětlit. Ale bylo mi docela jedno, co dělá. Do té doby, než zaklepal na dveře a zeptal se, jestli může jít dál. Neodpovídala jsem, tak otevřel dveře a nakoukl dovnitř.

"Myslel jsem, že spíš."
"A co bys dělal, kdyby ano?"
"Zřejmě bych se posadil a díval se na tebe." Usmál se.
"Zmiz odsud." Pošeptala jsem.
"Hele, dostal jsem za tebe vyhubováno, abys věděla."
"Já jsem Billovi nic neřekla. Nemůžu za to, že máš tak chytrého brášku. Zřejmě pobral všechnu moudrost a tobě nenechal nic, že?"
"Bože, už se těším, až budu mít od tebe pokoj."
"Nápodobně. Už se nemůžu dočkat!" Posadila jsem se na posteli. "A teď laskavě vypadni."
"Nadine." Naklonil hlavu na stranu.
"Chci být sama." Zamračila jsem se na něj. Jenom pokrčil rameny a odešel. Práskl za sebou dveřmi a televizi si ještě zesílil.

Snažila jsem se odpočívat a on mi bude dělat naschvály? Pche. Vstala jsem, trochu se mi zamotala hlava, ale i tak jsem přešla do koupelny. Rychle jsem si vyčistila zuby a učesala se. Ani jsem se nemalovala, prostě si vezmu sluneční brýle. Rychle jsem se oblékla a vytáhla kufr. Kdo ví, jak dlouho ve městě budu. Radši se sbalím už teď a ráno aspoň nemusím vstávat dřív. Naházela jsem tam všechny věci, které ráno určitě potřebovat nebudu. Potom jsem si do kabelky dala mobil, peněženku a knížku a vydala se ven. Zamkla jsem za sebou a šla co nejrychleji, abych byla už pryč, daleko od Toma.

Jako první jsem podnikla vydatný oběd. V restauraci jsem zůstala docela dlouho, vychutnávala jsem si každé sousto a taky jsem nechtěla být moc brzo zpátky v hotelu. Po jídle jsem chodila po různých obchodech, sice tady měli krásné kousky, ale ne takové, které bych si mohla dovolit. Nejvíc mě ale vytáčely ty prodavačky, které se pořád ptají, jestli můžou s něčím pomoct. Kdybych potřebovala, tak mám snad pusu a zeptám se sama, ne? Procházela jsem si i malé obchůdky s bižuterií. Jedny náušnice byly opravdu kouzelné, byly ve tvaru dvou motýlků, kteří se vedle sebe rozkošně pohupovali. Musela jsem si je prostě koupit. Byla jsem se sebou spokojená. Udělala jsem si radost a ani jsem moc neutratila. Když jsem se podívala na hodinky, bylo skoro půl sedmé. Bože, co bych tak mohla dělat?

Zvedla jsem pohled od hodinek a všimla si krásného parku na konci boční ulice. Bylo tam pár laviček, krásný a veliký trávník a největší plus - skoro nikdo tam nebyl. Hned jsem se tam vydala a děkovala bohu za svou prozíravost, že jsem si všude brala knížku s sebou. Posadila jsem se na nejzazší lavičku a vytáhla si knížku z kabelky. Otevřela jsem knížku tam, kde jsem měla záložku a hned se pustila do prvních řádků další kapitoly. Nevšímala jsem si ostatních lidí. Možná taky proto, že tu byl jeden zamilovaný mladý pár, z čehož mi pukalo srdce, a jeden postarší pán se svou manželkou. Když jsem se podívala na ty mladé, hned jsem si vzpomněla na Andyho. Vzdychla jsem a znovu se dala do čtení, jinak bych za chvíli musela odejít. A to jsem nechtěla.

Na hotel jsem se vrátila kolem půl desáté. Ještě jsem si zašla do čajovny na čaj, který byl mimochodem výborný. Zdržela jsem se tam trochu déle a tak jsem zabila zbývající čas. Teď už mi zbývalo se jenom osprchovat a jít spát. Hodila jsem tašku na zem vedle postele a hned se začala vysvlékat, když mi do pokoje vpadl Tom.
"Ah, bože. Klepat tě neučili?"
"Nadine." Pošeptal a zavrávoral. Zasmál se. "Ty se někam chystáš?"
"Tys pil?" Zvedla jsem obočí.
"Trošičku." Usmál se a ukázal na mě prstem. "Pojď se napít taky, Bill už odpadl."
"On je vedle?" Zeptala jsem se. Přikývl. "Nemám náladu."
"Taky jsem neměl." Zase se zasmál.
"Nech si toho. Chci se vyspat." Zamračila jsem se na něj.
"Ale notáák. Přece nebudeš kazit partu, když už tady jsme."
"Padej." Ukázala jsem na dveře. Tom jenom pokrčil rameny a odešel. Zamkla jsem za ním, bohudíky byl klíč z téhle strany. Vysvlékla jsem se úplně a odešla do koupelny. Rychle jsem se osprchovala a pak honem zalezla do postele. Z toho nakupování jsem byla celkem unavená, jenom doufám, že se Bill neprobudí a nerozhodnou se ještě řádit, když jsme tady poslední den. Chvíli bylo slyšet tichý šum televize, ale nakonec jsem usnula nerušeným a bezesným spánkem.

B.

V PŘÍSTÍM DÍLE:
  • "Rozhodně ne."
  • "Měj se, Bille."
  • "Jdu spát."
 


Anketa

Povídka "Back to black"?

x)
x|
x(

Komentáře

1 Sima Sima | 8. října 2011 v 17:54 | Reagovat

A pak příjde sex :D  :D  :D

2 Dee Dee | Web | 8. října 2011 v 21:13 | Reagovat

skoda že zamkla takhle tam k ní Tom asi nemůže vlézt :( těším se na pokráčko

3 Trista Trista | 8. října 2011 v 23:01 | Reagovat

Super, že jej tam zase nebude liezť ožratý Tom...ešte by ju zase chcel znásilniť... :D ale ináč dobrá kapitola...takto sa mohla baviť aj po iné dni, keby ju Tom všade neprenasledoval :D ..a teším sa na ďalšiu :P

4 Christine Christine | E-mail | Web | 13. června 2012 v 22:34 | Reagovat

Nějak se nám to komplikuje bych řekla...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama