imagine #039

15. srpna 2013 v 14:43 | Báři ツ |  imagines
Sice nevím, co si představuješ pod pojmem "krásnou ňuňu imagine s Billoušem", ale tady jednu s Billem máš, když už je té Hany :P. Enjoy :) B.
--

Po dlouhé době máš večer sama pro sebe. Bez kamarádek, bez sestry, prostě sama. Rozhodneš se, že si uděláš hezký večer u nějakého romantického filmu. V kině. S hromadou čerstvě vypukaného popcornu na klíně. Než se ale dostaneš k pokladně, aby sis mohla koupit lístek na večerní film, musíš vystát dlouhou frontu. Nečekala bys, že o ten film bude takový zájem, vždyť je to obyčejný romantický film s nelákavým dějem. Prostě jen další slaďárna. Proč by pak na to měly chodit zamilované páry?

Když konečně s lístkem v ruce zamíříš k pultu s popcorny, opět musíš vyčkat dlouhou frontu. Jenom protočíš očima. Myslela sis, jaký budeš mít klidný večer. Místo toho ti tohle místo jenom drásá nervy. Když se řada lidí před tebou zkracuje, už se ti na vypukané kukuřice sbíhají sliny. Objednáš si snad tu největší porci, kterou tady mají, a šťastně se s ní otočíš od kasy. V mžiku bys ale nejradši zabila toho kluka, který stál kousek za tebou. Snad polovina krabice letí na zem jenom proto, že si někdo neumí udržet odstup.

"Moc se omlouvám!" vykulí hned na tebe své tmavé oči, které lemují husté řady řas. "Hned ti to vynahradím a koupím ti nový," slíbil a okamžitě se obracel k pokladní, která obsluhovala popcorny, aby objednal sobě i tobě.

"Kašli na to," zavrčíš na něj a hned odkráčíš se zbytkem, který v krabici zůstal. Film začíná během několika minut, nechceš o nic přijít. Ani o ty pitomé reklamy na začátku.

Uvelebíš se na sedačce se svým číslem a jen čekáš, až konečně skončí úvodní titulky filmu. Když se kolem tebe začnou lidi vrtět, naštvaně se po nich podíváš. Vidíš tmavou siluetu, která se zřejmě cpe na to volné místo vedle tebe. Vzdychneš a netrpělivě si promneš prsty kořen nosu. Tohle je snad zlý sen.


"Oh, zase ty?" usměje se na tebe kluk, který ti prvně vysypal polovinu popcornu. "Nemohl jsem tě najít, nesl jsem ti ten popcorn," pošeptá.

"Řekla jsem ti, abys na to kašlal," zopakuješ mu, aniž by ses na něj podívala. Ze všech holek, které v kinosálu sedí, musí být ten kluk zrovna vedle tebe. Ze všech zbylých volných míst musí být zrovna tohle jeho? Pomsta osudu?

"Na ten film jsem se těšil celý týden," zašeptá zase. Nakvašeně se na něj podíváš.

"Když ses těšil, co kdybys teď mlčel?" procedíš mezi zuby. V přítmí, které je tady díky světlým scénám z filmu, vidíš, jak na tebe překvapeně vykulí oči. Opět. Zamrká a jako by měl na krajíčku, otočí hlavu k plátnu a mlčí. A mlčí následujících několik minut. Až je ti to trapné. Zhluboka se nadechneš a podíváš se na něj, aby ses mu omluvila, ale jeho upřený pohled na plátno je ti znamením, že se zřejmě zabral do filmu. Nebo ti chce opravdu hodně vyhovět.

Když se na plátně ukážou závěrečné titulky a světla v kinosálu se začnou pomalu rozsvěcet, podíváš se na svého souseda. "Nechtěla jsem na tebe předtím tak vyštěknout. Promiň," dodáš rychlou omluvu. "Jenom prostě nesnáším, když se někdo v kině baví a tím mě ruší," pokrčíš rameny.

"Chápu to," souhlasně přikývne. "Jen jsem ti chtěl vysvětlit, že ti pořád dlužím ten popcorn."

"Půlku," opravíš ho s náznakem úsměvu.

"Dobře," uculí se a tobě při pohledu na jeho úsměv taje srdce. "Můžu tě pozvat na půlku kafe?" nakloní hlavu na stranu. Zasměješ se.

"Jsem _____," představíš se mu.

"Bill, těší mě," řekne i on své jméno a jemně ti stiskne ruku. "Naproti je dobrá kavárna, pojď," pobídne tě hned. Neváháš. Nakonec to vypadá, že to nebude takový beznadějný případ, jak sis prvně myslela.

B.
 


Komentáře

1 Ver Ver | Web | 15. srpna 2013 v 15:03 | Reagovat

Chudák Bill, tak ho odpálkovat :-D Ale je to moc krásná povídka, nádherně a věrohodně napsána :-) Už aby tady byla další imagine! :-P

2 Dee Dee | Web | 15. srpna 2013 v 16:33 | Reagovat

Jezusky ^^ Thank you sooooo much! :D ta je přesně taková ňuňu jak jsem si představovala :-* chudinka Billouš si chtěl pokecat a ona ho takhle utnula :D:D jak pak celou dobu poslušně mlčel ^^
to bych mu neudělala :D:D jsem spíš ten typ co u filmu kecá! :D:D:D Aneta to nesnáší ::D:D:D:D:D:D">D:D:D:D:D:D:D:D takže bychom s Billoušem ten film prokecali spolu :D:D:D:D:D:D krásňoučká ^^ díkec Bí! :D

3 E. E. | Web | 17. srpna 2013 v 15:59 | Reagovat

Na půlku kafe? klidně i na prázdnej kelímek by mě mohl pozvat:D:D
Víc, víc imagine od tebe*-*

4 Ms.Mee Ms.Mee | 18. srpna 2013 v 22:55 | Reagovat

Jeeej, taká pekná imagine s Billom. :P Až by som si zašla do kina a dala si aj tej popcorn. :D Najbližšie kino ma čaká až niekedy v zime. :D To sa načakám na ten popcorn i film. :D
Dúfam, že zatiaľ a nazbiera aspoň viac takýchto imagine. :P

5 Crazy.DE.Bill Crazy.DE.Bill | Web | 5. dubna 2017 v 19:11 | Reagovat

No na takovy jednani Bill urcite neni zvyklej.. to se beztak celej film uziral tim, jak se zrovna k nemu muze nekdo takhle chovat.. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama