The sinner in me | 04.

19. července 2014 v 11:35 | Báři ツ |  The sinner in me
Doufám, že se vám bude další díl líbit. S pozdravy, B.


04. První schůze


KDYŽ jsme dojedli, dostali jsme instrukce, kam se máme dostavit, a kde se s Tomem sejdeme. Mělo to být kousek od jeho chatky, takže tím pádem kousek i od mé chatky. Byla jsem ráda za to, že aspoň v té tmě, která se venku schylovala, nebudu muset jít nějakou dálku sama. A i když jsem Toma neznala a netušila jsem, co je to za člověka a jakou má povahu, bylo mi nad slunce jasné z našeho prvního setkání, že mi to tady lehčí dělat nebude ani náhodou. Všichni se začali zvedat od stolu a odcházet, tak jsem pochopila, že umývání nádobí a úklid kuchyně a jídelny není zrovna na naší skupince. Následovala jsem ostatní a držela se vzadu. Co bych se hnala dopředu. Když jsem teď skoro nejdůležitější osoba ve skupině, protože jsem mluvčí, poštovní holub mezi námi a Tomem, nemůžou začít beze mě.

Když jsme obešli chatky přesně podle jeho instrukcí, dostali jsme se k začátku lesa, který byl kolem celého tábora jako nějaké oplocení. Mezi prvními stromy bylo vidět několik laviček, které byly jednoduše zbouchány z kusů dřeva, na kterých se sedělo, a krátkých polínek, které tak dělaly nohy lavičky. Posadili jsme se všichni vedle sebe, bylo tady jenom pár laviček, takže jsme seděli jeden vedle druhého. Jedna lavička zůstala prázdná, a ta zůstala na mě. Trapně jsem seděla sama, zatímco ostatní byli po skupinkách, jak se už asi znali. Hned jsem zalitovala toho, že jsem nešla mezi prvními, nebo aspoň někde ve středu, a nechytla si lepší místo. Teď si totiž vedle mě sedal Tom a já ho musela trpět vedle sebe, stejně tak on mě. Jeho vůně se linula kolem mě, že jsem měla pocit, jako by se v té voňavce snad vykoupal. Nebo tím chtěl přerazit smrad, protože se několik dní neumýval? Ta představa mě pobavila, zasmála jsem se vlastní představě, a možná víc nahlas, než jsem chtěla. Když se vedle mě ozvalo odkašlání, zvedla jsem pohled.

"Neruším tě snad, Sam?" zeptal se mě Tom. Hned jsem zbaběle zavrtěla hlavou a radši začala dávat pozor. Sjela jsem ho pohledem, než jsem znovu vyjela k jeho obličeji. Jelikož seděl vedle mě, mohla jsem si ho z profilu prohlížet dle libosti. A ještě detailněji, než ostatní holky naší skupinky. Seděl s nohama široce rozevřenými, lokty se opíral o kolena a v jedné dlani držel několik papírů. Zřejmě s instrukcemi pro nás.
"Takže si máme vymyslet jméno?" zeptala se jedna z dívek z davu.
"Ano, přesně tak," přikývl Tom a podíval se i na mě, jako by snad kontroloval, jestli stále dávám pozor, nebo zase bloudím myšlenkami jinde. No, to mi toho zase tolik neuniklo, jestli nám zatím sdělil jenom tohle. "Další věc," začal nové téma a zvedl pohled od papíru, od kterého se odrážel ve svém monologu. "Pokud by se stalo, že bych tady nebyl přítomen, nemohli byste mě najít, nebo prostě něco, můj zástupce je Sam," natáhl ke mně ruku a poplácal mě po rameni. Super. Su-per. "S tím ale také souvisí, že s vámi nebude trávit tolik času, takže pokud bude chybět na některých aktivitách, je možné, že je to kvůli její funkci," řekl ještě jednou to, co řekla i Amanda, i když trochu jinými slovy.
"To se potom ale může flákat," postěžoval si někdo.
"Nebojte se," zasmál se Tom. "Čeká ji toho tolik, že na žádné flákání nebude mít čas," řekl a podíval se na mě.
"Už se nemůžu dočkat," procedila jsem jízlivě mezi zuby. Tom se zasmál a poposedl si, až jsem slyšela křupnutí jeho kolen. Hned se mi obrátil žaludek. Tohle jsem nesnášela. I křupání prstů, krčními obratli, prostě jakýmikoliv klouby. Ale kolena? Ještě větší humus.

"Do kdy máme mít to jméno vymyšlené?" zeptal se zase někdo další z davu. Tom se nadechl a podíval se do svých papírů.
"Zítra odpoledne, nějak v době po obědě, bude vyhlašování jmen skupin a losování, kdo s kým bude začínat v turnaji o zlatou cibuli," podíval se na nás. Všichni se na něj dívali vážně. To jsem byla opravdu jediná, které tohle celé přišlo směšné? "Takže během dopoledne, které bude více volnočasové, byste si měli všechno vymyslet. Nejlépe i pokřik a taky si udělat plakát, který se pak vyvěsí v jídelně a pod něj se napíšou vaše jména, bude se psát hodnocení, získané body, a podobně," shrnul to. Jenom jsem protočila oči. "Něco se ti nezdá, Sam?" zeptal se mě. Jak naschvál si toho musel všimnout?
"Ne," odpověděla jsem hned. "Jen se mi nelíbí, že by tam mělo být moje jméno," pokrčila jsem rameny.
"A tvoje bude hned první. A jinou barvou, když už jsi mluvčí," popíchl mě.
"Teď jsem ještě radši," ušklíbla jsem se a založila si ruce na prsou. Jakmile přijedu domů, budu sekat latinu, jen abych už nikdy nemusela na tenhle tábor.
"Tak, to je pro tuhle chvíli vše. Máte rozchod a přeji vám dobrou noc. Večerka je klasicky v deset. Kdo bude dělat bordel i po desáté, budou se odečítat body celé skupině, takže doufám, že máte táborového ducha a nebudete ostatním kazit cestu za cílem tohohle tábora," usmál se. Všichni se začali zvedat. Do desáté zbývalo několik desítek minut, takže byl čas akorát zajít do sprch a čekat, dokud na dotyčného nevyjde řada.

Sotva jsme tu osaměli, Tom se pootočil ke mně, takže mi teď hleděl přímo do obličeje. Zhluboka jsem se nadechla a čekala jsem spršku rozkazů a pokynů, podle kterých se budu muset řídit, ale on mi řekl jen jediné.
"Co se týče tebe," začal, "budeš každé ráno před snídaní u mě na chatce, kde ti sdělím instrukce na každý den. Stačí pár minut, nemusíš u mě být o hodinu dřív," olízl si rty.
"S tím bych ani nepočítala. Nejsem ranní ptáče," řekla jsem hned. Možná jsem ho tím chtěla varovat, že asi ne vždy přijdu.
"Pokud se nedostavíš, budeš mít mínusové body. Mluvčí budou taky hodnoceni, jediný rozdíl od ostatních je v tom, že ty nevíš, kolik máš bodů. Tím pádem můžeš na konci velice ovlivnit výsledky tvé skupiny, ať pozitivně, či negativně."
"Já jsem tenhle post nechtěla, zvolili mě sami," bránila jsem se hned.
"Tak jim to potom můžeš vrátit, pokud tě budou kritizovat," zasmál se. "Teď už tě pouštím, ať se stihneš okoupat před desátou," podíval se na hodinky. "Ráno před snídaní tě budu čekat," řekl ještě, než sám vstal a vydal se k odchodu. Hned jsem ho následovala. Když mi zbývalo několik posledních minut, nebudu riskovat, že by mě ještě někdo našel ve sprchách po desáté hodině.

Když jsem přišla na chatku, hned jsem si vzala všechno potřebné - osušku, sprchový gel, kartáček a pastu na zuby, kraťasy a tílko, které jsem si vybrala místo pyžama, a už už spěchala do sprch, abych tam nemusela být zase mezi posledními. Jenže to jsem netušila, že kromě naší skupinky je tam dalších několik lidí z ostatních skupin. A sprch bylo pouze pár. A je známo, že holkám všechno neskutečně dlouho trvá. Těmhle to trvalo snad ještě dvojnásob, než si pověděly všechno, co potřebovaly. Zdálo se, že čím mladší holky byly, tím byly ukecanější. Než jsem se dostala do sprchy, trvalo to snad celou věčnost. A nejhorší bylo, že jsem ani nevěděla, kolik je hodin.

Rychle jsem si stoupla pod sprchu a pustila na sebe vodu, už vlažnou, protože ti přede mnou teplou asi vypotřebovali. Další motivace, abych chodila mezi prvními. Zastavila jsem vodu a rychle si namydlila tělo, abych se mohla co nejdříve okoupat, a neriskovala tak, že by mi ještě někdo další upustil ze zbytku teplé vody. Smyla jsem ze sebe mydliny a pěnu sprchového gelu, a rychle vodu zastavila. Tělo jsem si hned utřela do osušky, abych se mohla co nejdřív obléct do provizorního pyžama a už si čistila zuby. Na pokoji můžu ponocovat, jak dlouho budu chtít, ale tady se to nehodí, když by mi ještě mohly být odečteny body. A sice se s ostatními nebavím, ale abych byla jimi nenáviděna, to ne.

Když jsem si stoupla před umyvadlo, abych si vyčistila zuby, uvědomila jsem si, že jsem tady sama. Rozhlédla jsem se kolem sebe a povzdychla si. Tak se asi nevyhnu tomu, že půjdu po desáté na pokoj. Zuby jsem si vyčistila rychlostí blesku a posbírala si svých pět švestek, abych byla na své chatce co nejdřív. Ze společných sprch a umýváren jsem se vydala ku své posteli, ale hned ve dveřích jsem se srazila s Billem.
"Nemáš být už dávno v posteli?" zeptal se mě a podíval se na své masivní hodinky, které mu visely na zápěstí.
"Tom mě dlouho zdržel, bohužel," pokrčila jsem rameny.
"Zase tak dlouho to nebylo," ozvalo se za Billem. Když jsem nakoukla přes jeho rameno, všimla jsem si i jeho bratra, který zrovna típal cigaretu a házel ji do koše.
"V areálu je zakázáno kouřit," založila jsem si ruce na prsou.
"Ty buď ráda, že ti rovnou neodečtu nějaké body," zamračil se na mě. "A padej na chatku, než tě potká někdo druhý, kdo nebude tak hodný jako my," řekl mi rozkazovačným hlasem. Jenom jsem se otočila na patě, ale Billova slova určená Tomovi jsem ještě zaslechla.

"Proč jsi na ni tak zlý?"

B.
 


Anketa

Povídka "The sinner in me" ?

x)
x|
x(

Komentáře

1 Prostě.já Prostě.já | 19. července 2014 v 12:19 | Reagovat

*Hlas pětileté holčičky* "Jo, proč je na ni tak zlý?" :D
Si asi užívá tu roli šéfa :D Však ono se mu to vrátí :D Držím jí palce :D
A zase, Toman je hrubý a zlý a Bill je prostě cukroušek... proooč?! :-D
Opět geniální část, ale prostě Tom mi tam vadí s tou svou povahou :D Ne, nebudu ti do toho kecat :D Už nikdy :D

2 Týnka Týnka | Web | 19. července 2014 v 14:41 | Reagovat

Hned zítra tu chci další díl..:D Jak já nesnáším takového Toma..:D ale originální téma..:) a v tvém podání krásně napsaný..:)

3 Crazy.DE.Bill Crazy.DE.Bill | Web | 20. července 2014 v 18:06 | Reagovat

Nooo, konečně jsem se dočkala :D:D To byla teda doba ti povím :P :D
To bude fajn, být každé ráno u Toma, komu by se to nelíbilo..:D to by tam měla pro jistotu chodit už večer, aby náhodou někdy ráno nezaspala.. :D
Přesně, nechápu, proč je na ni tak zlý.. beztak proto, aby si ji držel dál od těla, protože jinak už by ji dávno někde ohnul..:D Stejně doufám, že ji už brzo opravdu někde ohne, když spolu budou trávit tolik času..:D:D:D
No tak rychle sem s dalším dílem, kdo na to má pořád čekat.. :D

4 agressivepopcorn agressivepopcorn | Web | 26. března 2015 v 14:38 | Reagovat

tom si zase raz nieco dokazuje? :D predpokladam ze ptm sa do nej aj tak buchne :D alebo to bude letny romanik :D ale ide mi strasne na nervy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama