The sinner in me | 11.

15. září 2014 v 13:40 | Báři ツ |  The sinner in me
A už nám to začíná - orientační týden, stěhování zpátky do Brna... Och. No nic, doufejme, že to nebude mít vliv na chod blogu. Děkuji za předchozí komentáře a přeju hezké počtení. B. :)


11. Kreslení


KDYŽ jsem ráno přišla na snídani, měla jsem pocit, že na mě všichni hledí. Jestli je pravda to, co včera Tom říkal, musí mě všichni mít za nějakou Billovu běhnu. To by člověk netušil, co způsobí obyčejné bavení se s druhým pohlavím. To nám někdo závidí, že si tak rozumíme, nebo co? Nebo je to tím, že ho chtěli pro sebe, ale já jsem jim jej sebrala? Vždyť to je malichernost. Ale kvůli ostatním a jejich kecům se mi opravdu nechtělo přicházet o takové přátelství, které jsem si s ním zatím vybudovala. Vždyť jsme si jenom povídali, co na tom ostatní vidí?

Když jsem se posadila se svou snídaní, kterou tvořil jeden rohlík namazaný máslem a marmeládou, k našemu stolu, chtěla jsem se pustit do jídla, ale ve dveřích se objevil Bill a hned zamířil za mnou. Takže s takovou ty řeči jenom podpoří.
"Dobré ráno," usmál se na mě, když se ke mně sklonil. S plnou pusou jsem jenom pokývla na znamení, že mu přeju to samé. "Mám ti od Toma vzkázat, že mu dneska není dobře, takže ho budeš zastupovat. Jestli nebudeš vědět co a jak, klidně se mě zeptej, ale Tom říkal, že nechce být rušen. Takže se za ním ani nestavuj pro svůj seznam úkolů na dnešek, zřejmě máš volno. Aspoň částečné," olízl si rty.
"Co by mu taky bylo dobře, když byl včera zpitý pod obraz?" pošeptala jsem mu, aby ostatní neslyšeli to, že Tom trochu překročil povolené aktivity.
"Tys ho potkala?" vykulil na mě ty své čokoládové oči. Jenom jsem přikývla a upila čaje ze svého hrníčku. Přes Billovo rameno jsem si všimla, jak na nás ostatní koukají. Ani nevím proč, ale cítila jsem, že začínám rudnout. A když si mě Bill zkoumavě prohlídl, zrudla jsem ještě víc, když jsem si uvědomila, že jsme se bavili o tom, že jsem viděla Toma opilého. A potom jsem zrudla.
"V noci jsem si zašla na záchod, a když jsem se vracela, tak seděl před chatkou," řekla jsem na vysvětlení a ledabyle pokrčila rameny, abych Billovi ukázala, že mi na tom tak nezáleží. On si ale zřejmě už začal myslet svoje.
"A mluvili jste spolu?" zeptal se mě. "Doufám, že ti nenapovídal nějaké věci… že nebyl ještě hrubší, než jak bývá normálně," podíval se na mě s obavami v očích.
"Neboj, já si od něj nenechám nic líbit," pousmála jsem se a ukousla si další sousto rohlíku, abych mu dál nic nemusela vysvětlovat.
"Tak je to správně," zasmál se Bill a pak se napřímil. "No nic," spráskl ruce a rozhlédl se okolo sebe. "Jdu si taky pro snídani. Vzkaz jsem vyřídil, takže ti přeju hezký den a určitě se ještě uvidíme," mrkl na mě. "Jo, dneska vlastně máme první hodinu, co?" vzpomněl si. Přikývla jsem. Ano, ano. Teď se toho obávám ještě víc. Bill se usmál. "Tak se uvidíme po obědě."
"Jo, jo, zatím," rozloučila jsem se s ním a rychle si kousla do zbytku rohlíku. To ten den začíná. Jenom doufám, že jako Tomův zástupce toho nebudu mít moc na starosti. Jinak bych mu to šla pěkně vytmavit, ač si přeje být nerušen.

Pár desítek minut po snídani jsem měla mít i první hodinu kreslení, které se konalo venku, v přírodě. Čekala bych, že se na takový pohodový kurz přihlásí hodně lidí, ale nakonec se nás sešlo jenom pár. Asi se všichni báli toho, že když neumí kreslit, tak by se tady nemohli flákat. Na to jsem zase já spoléhala. Ale kreslení mě vždycky bavilo, nevyhýbala jsem se tomu a snad jsem to i trochu uměla, takže jsem se neobávala toho, že bych se tady ztrapňovala se svými hrubými tahy. A jestli budeme malovat jenom nějaké krajinky, myslím, že na tom se nedá nic moc zkazit.

Když jsme si posedali do kruhu na nízké trávě, naše lektorka se ujala slova. Představila se jako Linda a chtěla, abychom jí všichni v klidu tykali. Působila opravdu milým a přátelským dojmem, takže jsem byla ještě spokojenější s výběrem mých kroužků. Jak to vypadalo, první hodinu jsme se k malování ani neměli dostat, jenom po nás chtěla, abychom se tak nějak rozkoukali, řekli, jestli někdo z nás navštěvuje kreslení i mimo tábor a co na tom máme rádi. Neměla jsem takové úvody ráda, ale když plácnu cokoliv, bude to správně, protože je to přece subjektivní věc.

"Pro dnešek asi ani výkresy vytahovat nebudeme," řekla nakonec. "Do příštího setkání si ale projděte celý kemp a vyberte si jednu věc, výhled nebo část přírody, kterou byste si chtěli zvěčnit na papír. Jinak už dneska máte volno," usmála se. "Přeji vám hezký zbytek dnešního dne," popřála nám ještě a pak se sama zvedla, stoupla si bokem a sledovala, jak všichni odcházíme. Cestou zpátky k hlavní budově jsem se rozhlížela kolem sebe. Tady snad ani není nic, co by se mi mohlo líbit, co bych si chtěla přivést nakreslené domů.

"Sam?" ozvalo se za mnou. Otočila jsem se na dívkou, která mě oslovila, a hned v ní poznala Amandu, tu příjemnou vedoucí, která mi první den dala povlečení, ale hned mi taky vyčetla, co jdu pozdě na jídlo.
"Ano?" olízla jsem si rty a počkala, dokud mě nedohnala. Sice jsem naprosto netušila, co chce, ale zřejmě to bylo něco důležitého, jinak by mě přece nezastavovala.
"Bill mi říkal, že dneska zastupuješ Toma. Takže tady jsou nějaké papíry, které mu předej a ať se za mnou večer zastaví, ano?" řekla mi. Přikývla jsem a vzala si od ní složku s několika listy.
"Vyřídím mu to," slíbila jsem. Až když odcházela, ušklíbla jsem se. To si tam nemohla zajít sama? Tom nechce být rušen, a já za ním mám jít? To by bylo lepší, kdyby tam šla sama. Na mě bude akorát zase hnusný. A jestli bude spát, budu ho muset vzbudit? Sakra práce.

Do papírů jsem se radši ani nedívala, ač se mnou zvědavost cloumala. Nechtěla jsem zjistit, že je to naprostá prkotina, která by mohla počkat, ale Amanda to prostě musela mít hned. A abych to já měla co nejdřív z krku, zastavila jsem se tam hned. Nebudu to odkládat, abych pak byla podrážděná celou dobu jenom proto, že vím, co mě čeká. Když jsem ale klepala na dveře jejich chatky, otevřel mi Bill. A to jsem si myslela, že Tom nechce být rušen ve své ranní kocovině.

"Amanda posílá Tomovi nějaké papíry," řekla jsem mu.
"Teď tady není," řekl mi stroze, jako by se snad něco stalo. "Předám mu je," řekl a s těmi slovy ke mně natáhl svou potetovanou ruku.
"Díky. A ještě mu, prosím tě, vyřiď, že se za ní má večer stavit. Asi mu chce něco důležitého, jinak nevím, proč by mě posílala," pokrčila jsem rameny.
"Jasně," přikývl Bill. "Vyřídím. Díky," usmál se na mě a pak mi zavřel dveře před nosem. Buď právě teď neměl čas, nebo se jeho přátelství ke mně asi začínalo zase hroutit. A jestli je to pravda a může za to Tom, tak ho asi budu muset vyliskat. Otočila jsem se na patě a povzdychla si. Do oběda ještě zbývala asi hodinka, to bych se mohla vyvalit s knížkou. A jelikož je dneska velice hezky, asi si vytáhnu deku. Snad to nebude nikomu vadit. A kdyby jo, musela bych ho poslat někam. Dneska nemám náladu na srandičky. Ani trochu.

B.
 


Anketa

Povídka "The sinner in me" ?

x)
x|
x(

Komentáře

1 Prostě.já Prostě.já | 15. září 2014 v 16:22 | Reagovat

Ta holka je dobrá :D Já bych se po to "incidentu" s Billem natolik urazila, že bych se vybodla na nějaký oběd a kroužek s ním a byla bych zavřená v chatce :D
Ale jestli za to jeho povedené starší dvojče vážně může, tak jí to vyliskání povoluju :D

2 Crazy.DE.Bill Crazy.DE.Bill | Web | 15. září 2014 v 23:24 | Reagovat

Mě hned napadlo, co by mohla zvěčnit na papír, ale tak to sem ted tahat nebudeme.. :D:D
No jaktože je Bill na ní takovej, kdo jinej by za to mohl,než jeho úžasný dvojče.. nebo je to třeba kvůli těm drbům.. těžko říct :D ale ty nám to určitě brzo sdělíš, jinak si mě nepřej.. hezky rychle piš další díl, ano? :D Děkuji, jsi nejlepší :D

3 agressivepopcorn agressivepopcorn | Web | 26. března 2015 v 17:01 | Reagovat

jedine čo ti tu chcem vytknúť je zakončovanie priamej vety. stále si všetci olizujú pery :D nech robia aj čosi iné už si ich olizujem aj ja jak to čítam :D
ale páči sa mi ako tam zapájaš aj ďalšie veci. páči sa mi že opisuješ jej ďalšie hodiny a ako to prebieha netočí sa to stále okolo toho istého. to je superné :) a možno ma vlastne ešte aj prekvapíš a moje počiatočné odhady boli zlé. lebo začínam mať pocit že to nebude tak ako som to komentovala :D :) super super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama