Sparks #22

20. října 2015 v 13:00 | Báři ツ |  Sparks
Moc děkuji za komentáře u předchozích kapitol. Vy víte, jak mi udělat radost! :) Přeji pěkné počtení a nezapomeňte okomentovat! :) Vaše B.Čas tak neuvěřitelným způsobem utíkal, až jsem měla pocit, že jsem nasedla do zrychleného vlaku. Dny ubíhaly a svatba se blížila rychleji, než by se mi líbilo. V práci jsme měli najednou shony a já ani nestíhala pomáhat Coral se svatbou. Měla jsem kvůli tomu špatné svědomí, ale kdykoliv jsem došla domů a chtěla začít plánovat výzdobu, oči se mi samy začaly zavírat. Tak vyčerpaná jsem se cítila naposledy při loňských vánočních svátcích, kdy jsme měli otevřeno skoro všechny dny nonstop. Todd přijel ze své dovolené a místo, abych se cítila zase trochu blíž ke svému barmanství a dál od vedení podniku, připadala jsem si jako jeho otrok. Už bylo dávno zavřeno a já seděla vevnitř a počítala kasu, nebo jsem odepisovala na emaily, které mi Todd svěřil k vyřízení. Poslední dobou toho na mě házel tolik, až jsem měla pocit, že jsem právoplatnou majitelkou baru a on jen podpisem na smlouvách.

Když jsem tohle sobotní dopoledne přicházela do práce, netušila jsem, jak moc se budu těšit, až budu zavírat. Když jsem konečně zavřela dveře za posledním zákazníkem a zhasnula veliká světla, unaveně jsem si promnula kořen nosu. Val musela odcházet dřív kvůli své babičce a tak uklízení zůstalo na mě samotnou. Než jsem poskládala všechny ubrusy, poutírala stoly a pozvedala židle, měla jsem pocit, že uběhla další hodina. Vynesla jsem koše, spočítala kasu a uklidila bar, než jsem si konečně sebrala všechny své saky paky. Zamkla jsem dveře baru a klíče si strčila do kapsy, ze které jsem hned vytáhla mobil. Za celý večer, kdy jsem ho nekontrolovala, mi přišla jediná textovka.
"Kate, kotě, stav se po práci," zněla Tomova prosba. S povzdychnutím jsem vykročila směrem k Adamovu domu a doufala, že Tom nebude chtít domýšlet detaily svatby, se kterými mě honil celý týden, protože právě teď jsem potřebovala rychlou sprchu a dlouhý spánek.

Stáhla jsem si gumičku z vlasů a prohrábla si je, protože mě za celý den ten culík už neskutečně táhl, zatímco jsem přešla terasu před Tomovými dveřmi. Vevnitř se svítilo, takže jsem rovnou otevřela dveře a promluvila na něj.
"Tak co jsi chtěl, Tome?" zeptala jsem se a rozhlédla jsem se po místnosti. Nikde tady nebyl, ale i tak jsem vešla dovnitř. Až když jsem udělala pár kroků navíc, všimla jsem si, že leží na posteli. Jak se zdálo, chtěl mi připravit překvapení, protože kolem něj byly úhledně složené polštáře a přes ně poházené plátky rudých růží. S povzdychnutím jsem se pousmála a přešla až k posteli, abych se posadila na její kraj. Když jsem jemně šťouchla do jeho ramene, hned otevřel oči. I když bych ho mohla sledovat celou noc, jak roztomile vypadá, když spí, momentálně jsem na to už neměla síly.
"Kate, konečně jsi tady," usmál se na mě a klouby prstů jedné ruky si rychle promnul oko. "Chtěl… chtěl jsem ti připravit překvapení, ale ty jsi pořád nešla," postěžoval si.
"Promiň, holoubku," oplatila jsem mu úsměv a dlaní jsem přejela přes jeho paži. "Práce mi teď dává zabrat, jako bych toho už tak neměla dost," trhla jsem rameny. "Je to od tebe moc hezké," ocenila jsem jeho snahu.
"Plánoval jsem, že si taky jednou pořádně odpočineš. To jsem ovšem netušil, že se tu objevíš… tak pozdě," dodal, když se spěšně podíval na svoje hodinky. Posunul se na matraci, aby seděl vedle mě, a prsty mi jemně promnul svaly na ramenou, které byly za celý den bolavé ažaž. "Myslel jsem, že bych ti udělal příjemnou masáž, která by se třeba zvrhla v něco víc," pošeptal kousek od mého ucha.
"Hm, to zní super," řekla jsem a samou blažeností přivřela oči. "Jen se obávám, že bych ti teď u té masáže usnula. Sotva stojím na nohou," povzdychla jsem si. "Ale na celý příští týden jsem si vzala dovolenou, do práce nepůjdu, leda by tam hořelo," krátce jsem se na něj podívala. Naložil mi Todd tento týden tolik práce, abych si tu dovolenou zasloužila? "Budeme zařizovat svatbu a ty si mě můžeš užít dvacet čtyři hodin denně."
"Mhm," zamumlal. "A co zítra? Už máš v plánu, kde se navečeříš, nebo tě můžu někam pozvat?" zeptal se a polštářky prstů přejel podél páteře až dolů. "Musíš mi na to kývnout, protože se mi tady krátí čas. A když už za tebou dojdu do práce, tak za barem skoro vůbec nejsi," vyčítavě se na mě podíval.
"Já vím, teď to byla hrůza," pokývla jsem hlavou a ramenem se opřela o jeho hruď. Tom pomalu přejel z mého ramene na má žebra a silně mě přitiskl k sobě. Když mě políbil do vlasů, pousmála jsem se nad tou ironií. Když už jsme se teda jakžtakž přestali hádat, začali jsme se bavit a užívat si, musela jsem mít plné ruce práce a minimum volného času. Možná je to právě ten důvod, proč jsme si najednou začali rozumět - moc času jsme spolu nestrávili, takže jsme neměli šanci hledat důvody k ostré výměně názorů.

Dlouze jsem si zívla a prsty si zlehka promnula víčko. Tom spustil nohy z matrace postele a vytáhl mě na svůj klín. Když jsem se na něj překvapeně podívala, uculil se na mě.
"Mám si něco přát, Santo?" zavtipkovala jsem. Tom krátce zavrtěl hlavou.
"Budeš tady se mnou, nebo jdeš rovnou k sobě?" zeptal se. "Klidně se můžeš osprchovat tady, pyžamo potřebovat nebudeš a můžeš si lehnout tak, jak tě stvořili," laškovně zamrkal. Položila jsem paži kolem jeho ramen a naklonila hlavu na stranu.
"Jaká myslíš, že bude odpověď?" nechala jsem ho hádat. Tom dlaní přejel mezi mými lopatkami a vjel do mých vlasů. Zavřela jsem oči a opřela se o jeho rameno.
"Tak to vypadá, že usneš během pár vteřin, a bude ti jedno, jestli je to tady nebo u tebe doma," uslyšela jsem jeho hlas, který mě přinutil ještě jednou otevřít oči. Zlehka jsem ho políbila na tvář.
"Určitě sis s tím dal práce," zamumlala jsem. "Promiň," omluvila jsem se hned a prsty přejela po jeho zarostlé tváři.
"Nic se neděje, kotě," odpověděl a polštářky prstů přejel přes mé rty, na které mě následně opatrně políbil. "Klidně si už lehni, skočím si do sprchy a budu hned vedle tebe," podíval se mi do očí. Usmála jsem se na něj a znovu si opřela hlavu o jeho rameno. Když se o mě začalo pokoušet další zívnutí, sesedla jsem z Tomova klína.
"Tak se běž okoupat, ať u mě můžeš být co nejdřív," pokynula jsem mu. Zatímco mizel ve dveřích své koupelny, vysvlékla jsem se do trika a kalhotek, oblečení jsem odložila na židli vedle skříně, a lehla si do postele. Zakryla jsem se a chtěla na Toma počkat, ale v minutě jsem byla tuhá jako veka.

Vyzvánění mobilního telefonu mě přinutilo otevřít oči. Ležela jsem na boku a Tom ležel hned za mnou, paži omotanou kolem mého pasu. Když zvonění mobilu neustávalo, Tom se s cuknutím probudil. Rychle se přetočil na záda a zvedl hovor, na kterém si ten na druhé straně nechal záležet.
"Mhm?" zabručel do telefonu nakřáplým hlasem.
"Já tě budím?" uslyšela jsem z mobilu. Přetočila jsem se k Tomovi čelem a přitulila se k jeho boku. Jednou rukou mě pohladil po vlasech a objal kolem ramen, zatímco si druhou držel mobil u ucha.
"Ne asi, myslíš, že budu vstávat v šest ráno?" odpověděl Tom s neskrývanou jízlivostí v hlase. "Co tak nutného potřebuješ, že mi voláš?" zeptal se. Znovu jsem zavřela oči a odpověď toho druhého už ani neslyšela, znovu jsem usnula jako do vody hozená. Když jsem se probudila po nějaké době, pořád jsem se tiskla k Tomovu boku, tentokrát jsem kolem svého těla cítila obě paže. Zavrtěla jsem se a chtěla se protáhnout, ale Tom jen nespokojeně zamručel. S pousmáním jsem prsty zatlačila do jeho hrudi.
"Jestli nechceš, abych se ti počůrala do postele, tak mě pusť," pošeptala jsem kousek od jeho ucha. Otevřel jen jedno oko, kterým se na mě podíval, a povolil sevření paží. Usmála jsem se na něj a zlehka ho políbila na rty. Probuzení vedle chlapa je jedna z nejlepších věcí na světě. Pocit, že někdo strávil noc vedle mé osoby, byl zvláštním způsobem uspokojující. Znamení, že někomu patřím. Což se během několika dní změní, bohužel. Bude svatba, Tom odjede domů a já budu zase sama. Ach jo, proč ten čas tak rychle utíká…

Postavila jsem se k umyvadlu v Tomově koupelně a opláchla si obličej, než jsem se podívala na svůj odraz v zrcadle. Prsty jsem si prohrábla vlasy a upravila si je. Postavila jsem se na práh dveří a podívala se na Toma, který se pořád válel na posteli. S dalším otočením na posteli mu přikrývka sjela do půli břicha, takže jsem si teď mohla prohlédnout jeho hruď a vypracované prsní svaly. Pobaveně se na mě podíval a jednu ruku si složil za hlavu, zatímco prsty druhé ruky si poklepal po břiše.
"Lehneš si ještě, nebo mě už opouštíš?" zeptal se a překřížil si nohy v kotnících. Založila jsem si ruce na prsou a ramenem se opřela o rám dveří.
"Chtěl bys, abych si za tebou ještě lehla?" zvedla jsem jedno obočí.
"Kdo by tohle nechtěl?" našpulil rty a pak dlaní poplácal na matraci vedle sebe. "Tak pojď, než budeme muset opravdu vstávat," pobídl mě. Přešla jsem ten kousek k jeho posteli a posadila se kousek od něj. Hned mě stáhl na sebe a pak se nade mě překulil, takže mě zavalil svým tělem, přišpendlil k posteli a já neměla úniku. Polštářkem palce přejel přes mé rty, zatímco prsty vjel do mých vlasů. Zlehka přitiskl své rty na mé, než polibek prohloubil a prodloužil.

Pomalu se odtáhl. Sotva jsem otevřela oči, všimla jsem si, že zkoumá můj obličej. Pousmála jsem se a se vší zvědavostí zvedla obočí.
"Půjdeme dneska na nějakou tu večeři? Oslavit tvoji dovolenou, i když to moc dovolená nebude?" zeptal se Tom a sklonil se níž, aby mě mohl políbit na hranu čelisti. Hned s polibky putoval níž, shrnul mi triko z ramene a políbil mě na čerstvě odhalenou kůži. Vydechla jsem a položila dlaně na jeho boky, pomalu jsem vyjela až na jeho lopatky a sevřela ho do pevnějšího objetí.
"Dovolená to opravdu nebude," povzdychla jsem si. "Ale na nějakou hezkou večeři jít můžeme," souhlasila jsem.
"Fajn," řekl a podíval se mi do očí. "A co budeme dělat, než se toho večera dočkáme?" zeptal se mě s laškovným pousmáním. Zkoumavě jsem přivřela oči do tenkých škvírek.
"Máš snad něco na mysli? Kromě celodenního válení se v posteli?"
"Hm, no, pár věcí bych mohl navrhnout, to víš, že jo," uculil se. Prsty jsem prohrábla jeho vlasy, které mu padaly z culíku do obličeje, a oplatila mu ten šibalský úsměv. Bylo mi jasné, na co naráží.
"Nebudu s tebou hrát ty pitomé videohry," zavrtěla jsem hlavou. "Nebaví mě to a nechápu, co je na tom tak úžasného."
"No jasně, když prohráváš, nedivím se, že tě to nebaví," zasmál se Tom. "Kdybych řekl, že tě dnes nechám vyhrát?" navrhl. Jen jsem našpulila rty. Tom se zasmál a naposledy mě políbil, než se posadil na kraj postele. "Pojďme se nasnídat, už mám hlad jako vlk," řekl a poplácal mě po stehnu. Dlouze jsem se protáhla.
"Já si jdu dát prvně sprchu," oznámila jsem a začala si sbírat svoje věci. Natáhla jsem si kraťasy a košili si vzala do ruky, tu už nemělo cenu oblékat. "Pro tebe tam ale místo není, takže ne, že mě přepadneš jako posledně," ukázala jsem na něj prstem. Tom se zasmál.
"Neboj, dneska tě nechám v klidu se vykoupat," mrkl na mě a sehnul se pro tepláky, které si vytáhl na své boky. "Čekám tě v kuchyni, kotě," řekl mi ještě. Jen jsem přikývla a vyšla z jeho ložnice. Božínku, tenhle skvělý čas brzo skončí. Proč je tomu tak?

Po své koupeli jsem si oblékla župan a vyšla z koupelny. Mokré vlasy jsem zamotala do ručníku a nechala si ho chvíli na hlavě, aby absorboval vlhkost, než si vyberu nějaké oblečení, ve kterém strávím dnešní den. Oblékla jsem si volnější tričko a tmavé tepláky. Ručník jsem přehodila přes paraván, aby uschnul. Prsty jsem si prohrábla vlasy, popadla mobil a vyšla ze svého domku. Už jsem taky měla hlad, takže doufám, že se dnes Adam nefláká a už má dávno udělanou várku palačinek. Když jsem přicházela stromovou alejí k Adamovu domu, viděla jsem Toma, jak pochoduje po zápraží sem a tam. S mobilem u ucha, samozřejmě.
"Sakra, to nejde posunout o měsíc? Nebo o pitomý týden?" procedil mezi zuby. Jen jsem se na něj usmála a zamávala prsty, než jsem otevřela dveře do kuchyně. Vešla jsem dovnitř, ale i tak jsem zaslechla pár dalších nadávek z jeho úst.
"Co Tom venku řeší?" zeptala jsem se Adama místo pozdravu. Ten jen pokrčil rameny.
"Kate, dobré ráno," usmála se na mě Coral a významně zvedla obočí. "Tom mi říkal, že máš příští týden dovolenou. To kvůli svatbě?" zeptala se hned a poplácala mě po dlani, kterou jsem položila na kuchyňskou linku. "To je od tebe hrozně hezké," uculila se.
"Co bych pro tebe neudělala," pokrčila jsem rameny a podívala se na Adamův výraz ve tváři. "Netvař se tak překvapeně, na tu vaši svatbu se těším," dodala jsem a plácla ho přes paži.
"I když Tom hned po svatbě balí kufry?" zeptal se mě pichlavě.
"No, to je až po svatbě, na to už se netěším," upřesnila jsem svou odpověď. Coral mi jemně stiskla prsty a zhluboka se nadechla.
"Tak jak to mezi vámi vypadá?" zašeptala. Jen jsem pokrčila rameny a vyvlékla svou dlaň zpod její, abych si mohla vytáhnout talíř a nachystat si pár palačinek ke snídani.
"Určitě si tu dovolenou nebereš jenom kvůli naší svatbě," připojil se Adam k výslechu. Pomlaskla jsem si, ale dál jsem mlčela. Co bych jim měla říct? Musejí vědět, co se za poslední dny mezi mnu a Tomem událo, vždyť jde vidět, že jsme se přestali hádat a normálně spolu vycházíme. I když se před nimi neobjímáme a nelíbáme, neznamená to, že na sebe nevrháme aspoň kradmé pohledy. To těm dvěma určitě neuniklo, aspoň ne Coral. Na to ji znám až moc dobře.

"Ach bože," pronesl Tom, když otevřel dveře kuchyně. "Já se z nich fakt zblázním," zavrtěl hlavou a odložil mobil na kuchyňskou linku. Už jsem seděla u jídelního stolu a cpala se palačinkami, když se posadil vedle mě a sebral mi vidličku z ruky, aby si ukrojil a napíchl kousek jahody z mého talíře. Mlčky jsem si od něj vzala příbor zpátky a zvedla pohled ke Coral, která překvapeně nakrabatila čelo. Jasně, ještě před pár dny bych Toma s tímhle poslala někam, teď jsem mu to dovolila a neřekla půl slova. Co bych taky měla říct? Už jsem si na jeho drzost asi zvykla. Taky mi nic jiného nezbývalo, on by se kvůli mně nezměnil.
"Přijedou teda?" zeptal se Adam. "Už se na ně na všechny těším, takže se mi ani neopovažuj říct, že-" nedořekl to, protože ho Tom hned přerušil.
"Přijedou všichni tři, nemusíš se bát," usmál se Tom. "Jen je s nimi domluva jak s pitomci," povzdychl si. "S Gustavem jsem se domluvil, že přijedou dva dny před svatbou, aby se tady aklimatizovali, ale teď mi volá Georg, že dva dny jsou moc, že tady nechce otravovat. No, a co myslíš, že říkal náš pan zpěvák?" pronesl jízlivě.
"Že jsou dva dny málo?" zasmál se Adam a pokýval hlavou, jako by to bylo pro jejich zpěváka naprosto běžné.
"Já toho Billa jednou fakt zaškrtím," procedil Tom mezi zuby a sebral mi polovinu palačinky, tentokrát prsty. Celou půlku si nacpal do pusy a pak pokračoval. "Kdybych sem nepřijel o těch pár měsíců dřív, asi bychom už byli bez zpěváka," zahuhlal s plnou pusou. "Jako by byl v přechodu, nebo co. Opravdu na zabití," protočil oči.
"Krize středního věku?" zeptala se Coral.
"No dovol?" zasmál se hned Tom. "Vždyť je stejně starý jako já," dodal naoko uraženě.
"A co?" reagovala hned. "Taky se honíš za sukněmi, před barákem ti stojí super auto a toužíš po mladistvém vzhledu," pokrčila rameny. Ve vteřině jsem se rozesmála, až se na mě všichni tři překvapeně podívali.
"Myslíš, že je tohle mladistvý vzhled?" zeptala jsem se Coral a lehce zatahala za Tomovy vousy. "Tady si spíš někdo přidává, aby mu pak nalili v baru."
"A tady někdo pojedl vtipné kaše," šťouchl do mě ramenem a pak mi sebral další jahodu. Jen jsem na něj vrhla nevraživý pohled, kterého si samozřejmě nevšiml. Nebo dělal, že ho nevidí. "Ale abych to dořekl," pokračoval Tom a podíval se na Adama. "Na svatbě vám zahrajeme. Jen pak hned budeme balit, abychom stihli pár rozhovorů a focení, které domluvili dřív, než jsem jim řekl. Opět," znovu protočil oči.
"Ty chudáčku," pronesla Coral. "V tvé kapele tě vůbec neposlouchají," zavrtěla hlavou. "Já bych je potrestala."
"Však já je taky potrestám," odpověděl jí. "Pěkně jim to vytmavím, jen co je tady všechny budu mít," řekl a prstem píchl do stolu. "Na chvíli si odjedu a jako by nebyli schopní dodržet něco, na čem jsme se domluvili před takovou dobou. A to jsem tady chtěl zůstat i po svatbě," dodal a položil mi ruku kolem ramen. Zvedla jsem k němu pohled, ale on se zase díval do mého talíře.
"Už ti nedám ani jednu," řekla jsem a odsunula talíř od něj dál.
"Ale kotě, přece tě to nezabije," uculil se na mě a natáhl se přese mě k mému jídlu.
"A tebe nezabije, když si nachystáš vlastní porci," odpověděla jsem mu, ale zbytečně. Se svými dlouhými pažemi prostě dosáhne na všechno. A já byla o další jahodu chudší. Coral se zasmála.
"Sluší vám to," řekla. Překvapeně jsem se na ni podívala. Tom měl zřejmě stejný výraz ve tváři jako já, protože se Coral nepřestávala usmívat. "No co, nejsem slepá. A vám dvěma to spolu sluší," ukázala na nás prstem, než vstala od stolu. Adam si jen odkašlal a souhlasně přikývl. Odfrkla jsem si. Tohle mi tak scházelo. Aby nám říkali, jak spolu vypadáme dobře, když za týden už žádné my nebude. Sklopila jsem pohled k talíři a povzdychla si. A když mi Tom jemně stiskl rameno, začínala jsem mít na mále. Jsem přece velká holka, nebudu brečet kvůli něčemu takovému. Prostě nebudu.


B.
 


Anketa

Povídka "Sparks" ?

x)
x|
x(

Komentáře

1 Ká. Ká. | 20. října 2015 v 18:38 | Reagovat

Uz jenon tyden jo? A hned po svatbe frceji? No to se mi nechce libit, nemuzu se dockat jak to vymyslis :-)

2 Simča Simča | 21. října 2015 v 5:59 | Reagovat

Potěšilo mě, že se tam objeví i zbytek kapely. Jsem zvědavá, co na ně řekne Kate - hlavně na Tomovo dvojče ;-).

3 Bárč Bárč | 21. října 2015 v 12:30 | Reagovat

Uaaaa, prosím už mě víc nenapínej, krasný, nejradši bych další a další díly!:)

4 Andy Andy | 21. října 2015 v 15:17 | Reagovat

Naozaj krasny diel :-) uplne som nadsena touto poviedkou :-) dufam ze nova cast tu bude ozaj skoro :-)

5 N. N. | Web | 21. října 2015 v 15:21 | Reagovat

Doufám, že se stane něco, co Toma donutí zůstat:) Těším se na další díl.<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama