Témata

Téma #35 - Kdo jsem?

20. listopadu 2015 v 22:28 | Báři ツ
Anet, abych byla upřímná, článek na tohle téma jsem chtěla psát už dávno, ale pak jsem si řekla, že to není moc relevantní k tomuto blogu, když je víceméně povídkový. K něčemu takovému slouží i tenhle článek na blogu, na který se můžete dostat přes obrázek v menu (keep calm and ask me anything).


Téma #34 - Is anybody out there?

2. listopadu 2015 v 16:10 | Báři ツ

Téma #33 - Letošní vánoční povídka

6. října 2015 v 20:02 | Báři ツ

Pěkný podzimní večer. Hlásím se po nějaké době i ve formě kecacího článku. I když mi momentálně do řeči moc není. Ráno jsem se vzbudila s nateklým krkem, teče mi z nosu, kýchám a puká mi hlava. Doufám, že to brzo přejde, protože o víkendu musím pařit! :D

Téma #32 - Hola, hola.

22. září 2015 v 17:04 | Báři ツ

Je docela sranda říkat, že jsem dnes měla začátek školy, když je skoro konec září, což? No, semestr sice začal včera, ale samozřejmě - skoro všechny první přednášky odpadají. To by to nebyl náš Ústav. Jenže jsem v depresi (a pozor, musíme rozlišovat depresi všedního dne a depresi patologickou, jak jsem se dnes dozvěděla). A to jsem ráno vstávala s pocitem, že mám volno, že si budu celý den psát povídečky. Těžce jsem se spletla.

Téma #31 - B-b-bullshit.

23. srpna 2015 v 9:59 | Báři ツ

Taky vám přijde, že tyhle prázdniny utekly neskutečným způsobem? Já jsem je pojala velice pracovně, na brigádě jsem byla více než doma, ani jsem si pořádně neužila žádnou pořádnou pařbičku, žádné hody... Letos jsem to opravdu flinkala. Dříve jsem každý víkend ležela opilá v příkopu (velká, velká nadsázka :D). Teď? Doma u televize, noťasu nebo knížky. Asi stárnu. :D

Téma #30 - Summer time.

8. června 2015 v 10:38 | Báři ツ

Léto se nezadržitelně blíží. A já jsem posbírala několik gifů, které k létu určitě patří. :) Ať už máte po zkouškách a užíváte si volna, nebo ještě bojujete o poslední kredity, ať už máte po maturitě, známky uzavřené, nebo ještě zlepšujete, ať už vás ani prázdniny nečekají, jenom dovolená, všem vám přeji, ať si to volno užijete. Určitě je u vás všech zasloužené.

Ačkoliv budu mít spíše pracovní prázdniny a na dovolenou se chystám až koncem srpna/začátkem září, ani mi nevadí, že budu mít brigošku. Už se tam těším. Ani nevím, jestli jsem to tady někdy psala, ale už nějaké to léto dělám v domově s tělesně postiženými. Je to sice makačka a já se vždycky domů vrátím vyfluslá, ale už se opravdu těším. :) Doufám, že se to moje nadšení neztratí hned první týden. :D

Téma #29 - Little info :)

4. června 2015 v 12:24 | Báři ツ

Tak jo. S radostí vám oznamuji, že nejhorší zkouška, která mě dělila od dalších roků na VŠ, je za mnou. Úspěšně! Úspěšněji, než jsem čekala. Jsem šťastná jako blecha. Kdybych měla takový úspěch i nadále, nezlobila bych se. :D teď už jen napsat dvě seminárky, dva testy, abych měla kredity, a je celý semestr doma. :) Ani netušíte, s jakou radostí jsem si schovávala učební materiály do šuplíku s vědomím, že je vytáhnu maximálně před státnicemi, které mě čekají za dva roky. :D A že to byl stoh papírů! Zkouška ze sedmi předmětů, to jsou vlastně už státnice, ne? Takové menší, možná :) Až na to, že já nemám titul, jen postoupení do 2. cyklu studia. *yeeeey*

Téma #28 - Blah, blah, blah...

22. dubna 2015 v 13:48 | Báři ツ
Tento článek je opravdu jenom o tom, že se potřebuji vykecat. Poslední dobou se totiž událo tolik věcí, že ani nevím, kde začít. :) Nedávno jsem si vzpomněla na článek, kterým jsem shrnovala minulý rok. Zavzpomínala jsem na to, jak minulý rok stál za prd, jak se mi už od začátku roku chtělo brečet, a teď to vypadá, že tenhle rok nemohl začít lépe!

  • Š K O L A. Minulý rok škola stála za velký prd, ale dostala jsem druhou šanci, kterou nehodlám promarnit. Takže začíná party hard, nebudu mít na blog tolik času, ale vy nemusíte tesknit. V mezičase mého učení budou vycházet povídky od vás, jelikož se našla dobrá duše, která mi chce pomoct s chodem blogu, aby to tu trochu žilo. Díky. Taky budu sama psát, akorát nebudou díly vycházet každý druhý den. :)

Téma #27 - Filmy, které chci letos vidět.

13. dubna 2015 v 15:16 | Báři ツ
  • Čarovný les [Into the Woods]
Mno, ty všechny předělávky pohádek nějak moc nesleduji. Poslední dobou se toho rozmohlo moc, všechny mi přišly takové... průměrné. Ale Meryl Streep vedle Johnnyho Deppa, to musím vidět. :D

Téma #26 - New ones.

25. března 2015 v 13:46 | Báři ツ
Pfů. Asi mě klepne. Pořád mám předsevzetí (které se zřejmě stává celoživotním :D), že dopíšu všechny povídky. Jenže dopíšu jednu a napadnou mě tři další? Samozřejmě zase s Tomem. Kde to jsme? :D

Jelikož už jsem konečně dopsala Reunion (poslední díly čekejte v nadcházejících dnech), která měla končit někdy v prosinci/lednu (díky, školo), chystám se na další povídku, čímž bude In my universe. Tu chci dopsat přednostně. Jenže ty nápady na nové povídky... Vždycky jsem si tady napsala prolog, abych povídku nezapomněla, abych vás taky nalákala, jenže časem se nápad aspoň částečně stejně vytratí a vy zůstanete v napětí, já sama vlastně taky, což mi vadí. A jsou tady prology klidně dva roky staré. A to mi vadí ještě víc! Jenže jak to udělat?

Téma #25 - 10 faktů o čtení povídek

3. března 2015 v 10:12 | Báři ツ
Když už jsem měla článek o mém psaní, napadlo mě, že bych mohla napsat článek i o čtení povídek. :)
Btw. Líbí se vám takový typ článků? Pokud ano, vymyslím další. Tak mi dejte vědět, já pak zapojím mozkové závity. :D

Téma #24 - Nové pdf.

19. února 2015 v 10:12 | Báři ツ

Už nám uplynuly skoro dva měsíce od nového roku, a že to letí neskutečně moc, a s tím přichází i má povinnost. Slíbila jsem, že začnu pracovat na dalším pdf vydání povídky, která vyhraje v anketě. Anketu přikládám k tomuhle článku a taky stanovím datum, do kdy můžete hlasovat, potom budou hlasy spočítány a další hlasování nebude mít vliv. K tomu také patří stažený ankety z bočního menu, což se stane hned po ukončení ankety... :)
Nebojte se, že by snad vaše oblíbená povídka zrovna nevyhrála a vy ji tak nemohli mít na svých tabletech či čtečkách. Jakmile dodělám aktuální pdf, podle mého volného času a všeho ostatního vypíšu novou anketu, kde opět budete moct hlasovat. :)

Anketa končí:

28. 2. 2015

Díky,
vaše B.

Téma #23 - Díky vám. :)

25. ledna 2015 v 21:37 | Báři ツ

Určitě to sami znáte - obyčejné maličkosti vám na tváři vykouzlí úsměv, který se tam drží třeba i celý den. A přesně takhle se cítím. Ač se mi v některých oblastech života nedaři tak, jak bych chtěla, psaní povídek je zřejmě něco, co mi zůstane až do hrobu.

Téma #22 - Jméno pro dítě?

19. ledna 2015 v 14:18 | Báři ツ
Obrázek jsem našla na google.cz a úplnou náhodou se tam vyskytuje Barbora. Nejsem takový narcis. :)

Včera večer jsem nemohla usnout (typicky) a tak jsem přemýšlela nad povídkami a nad tím, že jsem vlastně chtěla psát tyhle tématicky laděné články aspoň jednou týdně. A abych to teda aspoň trochu dodržovala, začala jsem hned taky přemýšlet nad tématy, které bych možná i chtěla okecat...

Tohle mě napadlo ne proto, že bych snad sama byla v očekávání, ale jelikož budu teta (jak už jsem dříve zmiňovala), výběr jména a diskutování o tom, které jméno je dobré a které ne, je teď skoro na denním pořádku. A když už bude drahá sis na začátku března nastupovat na mateřskou, výběr jména je docela nevyhnutelný.

Když mi prvně řekla, že se švagrem mluvili o Dorotě, zděšeně jsem na ni vykulila oči. Samozřejmě, že mi hned na mysli vyvstanula Dorotka Máchalová z pohádky S čerty nejsou žerty. Ale zase na druhou stranu, Dorka z pohádky Anděl Páně to lehce zachránila. Ale jméno Dorota... No já prostě nevím. Na kluka, myslím, vybrali Jonáše, ale to taky měnili každou chvíli. Jelikož ale zřejmě budu mít neteř (ač se sestra snažila zakrýt náznaky toho, že to teda asi nakonec bude holka), s Dorkou bych se smířila, vždyť to bude moje dlouho očekávaná neteř!

Téma #21 - ROK 2014.

31. prosince 2014 v 11:00 | Báři ツ

Veliká rekapitulace. Hodně se může stát za 12 měsíců. A taky se toho hodně stalo. Ani nevím, jestli ho hodnotit kladně nebo záporně, hodně věcí se pokazilo, hodně se jich povedlo. Víceméně se děly dobré věci, ale malého formátu, a pak míň věcí špatných, ale ty zase zasáhly hluboko.
 
 

Reklama