Témata

Téma #32 - Hola, hola.

22. září 2015 v 17:04 | Báři ツ

Je docela sranda říkat, že jsem dnes měla začátek školy, když je skoro konec září, což? No, semestr sice začal včera, ale samozřejmě - skoro všechny první přednášky odpadají. To by to nebyl náš Ústav. Jenže jsem v depresi (a pozor, musíme rozlišovat depresi všedního dne a depresi patologickou, jak jsem se dnes dozvěděla). A to jsem ráno vstávala s pocitem, že mám volno, že si budu celý den psát povídečky. Těžce jsem se spletla.

Téma #31 - B-b-bullshit.

23. srpna 2015 v 9:59 | Báři ツ

Taky vám přijde, že tyhle prázdniny utekly neskutečným způsobem? Já jsem je pojala velice pracovně, na brigádě jsem byla více než doma, ani jsem si pořádně neužila žádnou pořádnou pařbičku, žádné hody... Letos jsem to opravdu flinkala. Dříve jsem každý víkend ležela opilá v příkopu (velká, velká nadsázka :D). Teď? Doma u televize, noťasu nebo knížky. Asi stárnu. :D

Téma #30 - Summer time.

8. června 2015 v 10:38 | Báři ツ

Léto se nezadržitelně blíží. A já jsem posbírala několik gifů, které k létu určitě patří. :) Ať už máte po zkouškách a užíváte si volna, nebo ještě bojujete o poslední kredity, ať už máte po maturitě, známky uzavřené, nebo ještě zlepšujete, ať už vás ani prázdniny nečekají, jenom dovolená, všem vám přeji, ať si to volno užijete. Určitě je u vás všech zasloužené.

Ačkoliv budu mít spíše pracovní prázdniny a na dovolenou se chystám až koncem srpna/začátkem září, ani mi nevadí, že budu mít brigošku. Už se tam těším. Ani nevím, jestli jsem to tady někdy psala, ale už nějaké to léto dělám v domově s tělesně postiženými. Je to sice makačka a já se vždycky domů vrátím vyfluslá, ale už se opravdu těším. :) Doufám, že se to moje nadšení neztratí hned první týden. :D

Téma #29 - Little info :)

4. června 2015 v 12:24 | Báři ツ

Tak jo. S radostí vám oznamuji, že nejhorší zkouška, která mě dělila od dalších roků na VŠ, je za mnou. Úspěšně! Úspěšněji, než jsem čekala. Jsem šťastná jako blecha. Kdybych měla takový úspěch i nadále, nezlobila bych se. :D teď už jen napsat dvě seminárky, dva testy, abych měla kredity, a je celý semestr doma. :) Ani netušíte, s jakou radostí jsem si schovávala učební materiály do šuplíku s vědomím, že je vytáhnu maximálně před státnicemi, které mě čekají za dva roky. :D A že to byl stoh papírů! Zkouška ze sedmi předmětů, to jsou vlastně už státnice, ne? Takové menší, možná :) Až na to, že já nemám titul, jen postoupení do 2. cyklu studia. *yeeeey*

Téma #28 - Blah, blah, blah...

22. dubna 2015 v 13:48 | Báři ツ
Tento článek je opravdu jenom o tom, že se potřebuji vykecat. Poslední dobou se totiž událo tolik věcí, že ani nevím, kde začít. :) Nedávno jsem si vzpomněla na článek, kterým jsem shrnovala minulý rok. Zavzpomínala jsem na to, jak minulý rok stál za prd, jak se mi už od začátku roku chtělo brečet, a teď to vypadá, že tenhle rok nemohl začít lépe!

  • Š K O L A. Minulý rok škola stála za velký prd, ale dostala jsem druhou šanci, kterou nehodlám promarnit. Takže začíná party hard, nebudu mít na blog tolik času, ale vy nemusíte tesknit. V mezičase mého učení budou vycházet povídky od vás, jelikož se našla dobrá duše, která mi chce pomoct s chodem blogu, aby to tu trochu žilo. Díky. Taky budu sama psát, akorát nebudou díly vycházet každý druhý den. :)

Téma #27 - Filmy, které chci letos vidět.

13. dubna 2015 v 15:16 | Báři ツ
  • Čarovný les [Into the Woods]
Mno, ty všechny předělávky pohádek nějak moc nesleduji. Poslední dobou se toho rozmohlo moc, všechny mi přišly takové... průměrné. Ale Meryl Streep vedle Johnnyho Deppa, to musím vidět. :D

Téma #26 - New ones.

25. března 2015 v 13:46 | Báři ツ
Pfů. Asi mě klepne. Pořád mám předsevzetí (které se zřejmě stává celoživotním :D), že dopíšu všechny povídky. Jenže dopíšu jednu a napadnou mě tři další? Samozřejmě zase s Tomem. Kde to jsme? :D

Jelikož už jsem konečně dopsala Reunion (poslední díly čekejte v nadcházejících dnech), která měla končit někdy v prosinci/lednu (díky, školo), chystám se na další povídku, čímž bude In my universe. Tu chci dopsat přednostně. Jenže ty nápady na nové povídky... Vždycky jsem si tady napsala prolog, abych povídku nezapomněla, abych vás taky nalákala, jenže časem se nápad aspoň částečně stejně vytratí a vy zůstanete v napětí, já sama vlastně taky, což mi vadí. A jsou tady prology klidně dva roky staré. A to mi vadí ještě víc! Jenže jak to udělat?

Téma #25 - 10 faktů o čtení povídek

3. března 2015 v 10:12 | Báři ツ
Když už jsem měla článek o mém psaní, napadlo mě, že bych mohla napsat článek i o čtení povídek. :)
Btw. Líbí se vám takový typ článků? Pokud ano, vymyslím další. Tak mi dejte vědět, já pak zapojím mozkové závity. :D

Téma #24 - Nové pdf.

19. února 2015 v 10:12 | Báři ツ

Už nám uplynuly skoro dva měsíce od nového roku, a že to letí neskutečně moc, a s tím přichází i má povinnost. Slíbila jsem, že začnu pracovat na dalším pdf vydání povídky, která vyhraje v anketě. Anketu přikládám k tomuhle článku a taky stanovím datum, do kdy můžete hlasovat, potom budou hlasy spočítány a další hlasování nebude mít vliv. K tomu také patří stažený ankety z bočního menu, což se stane hned po ukončení ankety... :)
Nebojte se, že by snad vaše oblíbená povídka zrovna nevyhrála a vy ji tak nemohli mít na svých tabletech či čtečkách. Jakmile dodělám aktuální pdf, podle mého volného času a všeho ostatního vypíšu novou anketu, kde opět budete moct hlasovat. :)

Anketa končí:

28. 2. 2015

Díky,
vaše B.

Téma #23 - Díky vám. :)

25. ledna 2015 v 21:37 | Báři ツ

Určitě to sami znáte - obyčejné maličkosti vám na tváři vykouzlí úsměv, který se tam drží třeba i celý den. A přesně takhle se cítím. Ač se mi v některých oblastech života nedaři tak, jak bych chtěla, psaní povídek je zřejmě něco, co mi zůstane až do hrobu.

Téma #22 - Jméno pro dítě?

19. ledna 2015 v 14:18 | Báři ツ
Obrázek jsem našla na google.cz a úplnou náhodou se tam vyskytuje Barbora. Nejsem takový narcis. :)

Včera večer jsem nemohla usnout (typicky) a tak jsem přemýšlela nad povídkami a nad tím, že jsem vlastně chtěla psát tyhle tématicky laděné články aspoň jednou týdně. A abych to teda aspoň trochu dodržovala, začala jsem hned taky přemýšlet nad tématy, které bych možná i chtěla okecat...

Tohle mě napadlo ne proto, že bych snad sama byla v očekávání, ale jelikož budu teta (jak už jsem dříve zmiňovala), výběr jména a diskutování o tom, které jméno je dobré a které ne, je teď skoro na denním pořádku. A když už bude drahá sis na začátku března nastupovat na mateřskou, výběr jména je docela nevyhnutelný.

Když mi prvně řekla, že se švagrem mluvili o Dorotě, zděšeně jsem na ni vykulila oči. Samozřejmě, že mi hned na mysli vyvstanula Dorotka Máchalová z pohádky S čerty nejsou žerty. Ale zase na druhou stranu, Dorka z pohádky Anděl Páně to lehce zachránila. Ale jméno Dorota... No já prostě nevím. Na kluka, myslím, vybrali Jonáše, ale to taky měnili každou chvíli. Jelikož ale zřejmě budu mít neteř (ač se sestra snažila zakrýt náznaky toho, že to teda asi nakonec bude holka), s Dorkou bych se smířila, vždyť to bude moje dlouho očekávaná neteř!

Téma #21 - ROK 2014.

31. prosince 2014 v 11:00 | Báři ツ

Veliká rekapitulace. Hodně se může stát za 12 měsíců. A taky se toho hodně stalo. Ani nevím, jestli ho hodnotit kladně nebo záporně, hodně věcí se pokazilo, hodně se jich povedlo. Víceméně se děly dobré věci, ale malého formátu, a pak míň věcí špatných, ale ty zase zasáhly hluboko.

Téma #20 - Top 10 filmů pro lepší náladu

26. listopadu 2014 v 17:52 | Báři ツ
Rozhodla jsem se pro trochu netradiční pojetí TOP 10 žebříčku. Původně jsem chtěla zvolit obyčejnou TOP 10 řadu filmů, ale když je takové chmurné podzimní počasí, blíží se ještě chmurnější zima, která bude patrně bez sněhu, nebo zase mega kalamitová (rosničky se pořád hádají :D), pořád je potřeba mít po ruce filmy, které vás prostě rozesmějí, pomůžou vám zapomenout na trable, dostanou vás do pohody. Já mám těchhle 10 filmů pořád po ruce, všechny jsem je viděla hned několikrát a kdo je v mém okolí ještě neviděl, tomu je hned nutím. A na vás teď přišla řada taky. Takže se na ně okamžitě podívejte! :D
A minulý článek s 10 fakty o mém psaní, který jsem zveřejnila, měl docela úspěch, tak vám tu desítku sem hodím ještě několikrát. :)

Téma #19 - Další pdf. vydání

6. listopadu 2014 v 13:43 | Báři ツ

Rozhodla jsem se, že s novým rokem bych začala pracovat na dalším vydání pdf. nějaké z povídek, které jsou už nějakou dobu zveřejněné na blogu. Dávám anketu s předstihem, abyste mohli hlasovat a vybrat povídku, kterou byste chtěli mít v pdf. vydání, abyste si ji mohli dát do svých čteček, tabletů, mobilů... :)

Takže zahlasujte v anketě, která je pod tímhle článkem, případně napište komentář, pokud se tam nenachází povídka, kterou byste chtěli mít "zvěčněnou". :) Protože to je lehce časově náročná činnost, začnu zřejmě po zkouškovém a budu dělat povídku, která získá nejvíce hlasů.

Konec hlášení a zatím se loučím,
B.

Téma #18 - Looosers of Suburbia

24. září 2014 v 9:38 | Báři ツ
Chtěla jsem zůstat nestranná a prostě dělat, že neslyším a nevidím, co se z nich stalo. Ale nejde to.


Ano, patřím k té skupině, které se přerod TH nelíbí. Komentáře typu "když se ti to nelíbí, tak to neposlouchej" si můžete nechat, vím to. Jenže když je to kapela, na které jsem vyrůstala, mám k ní srdcový vztah, přece jenom je nemůžu jenom tak nechat být...

TH jsem vždycky měla ráda a obdivovala za to, kolik citu dokázali vepsat mezi řádky nějakého songu. Poslouchala jsem je, protože to nebyla tuctová kapela, která měla jeden verš v písničce, který se opakoval (girl got a gun gun gun gun gun girl got a gun gun gun boy better run run run boy better run run run). Co teď slyším je jenom sračka. Tuctová sračka, kterou bych dokázala vytvořit i já, kdybych měla tu drahou aparaturu, a netrvalo by mi to 4 roky. Já bych vám ji vytvořila za 5 minut.

A jestli se Bill bude takhle děvkařsky plazit po pódiu i live, tak snad ani nechci říkat, že jsem je poslouchala. Jeho hopsání mimo rytmus, co předváděl doposud, jsem brala jako roztomilé a usmívala jsem se nad tím. Teď se mi chce jediné - zvracet.

Po klipu k Run jsem si řekla - jo, to jde. Když si odmyslím upravený hlas, je to super song. Sice se tam taky polovina textu neustále opakuje, jako by snad Bill už neuměl psát ty citlivé rýmy, ale pořád je to něco jako Zoom. Něco jako staří dobří TH. Ale po téhle hrůze už nečekám nic. Takový dobrý rozjezdový začátek, kytara pěkně podle mého gusta, a pak bum. Děs běs na entou. Když se teď podívám na jakéhokoliv plyšáka, hned si vzpomenu na tuhle onanující hrůzu. To snad chtěl Bill říct, že pořád nemá tu přítelkyni a nezbývá mu nic jiného, než masturbace? Jejich album si nekoupím, ještě bude otázka, jestli si ho vůbec stáhnu. Pokud budou pokračovat ve stejném stylu, asi si brzo zapápáme. A myslím, že přijdou o hodně Aliens, kteří věrně čekali na... sračku z USA. Už nebudeme proud Aliens. Leda tak sračkiens.

A kdo má nejhorší sbírku bot všech dob? Vítězem se stává Bill Kaulitz!
A kdo se z oblíbené kapely stal sračkou roku? Tokio Hotel! A tady máte sračkovou trofej, můžete si ji vystavit vedle MTV Music Award za biggest fans, další totiž nedostanete.

Jsem neskutečně zklamaná!
 
 

Reklama