Témata

Téma #15 - Živogošće

3. srpna 2014 v 11:13 | Báři ツ
Jsem domááá! :) Řeknu vám, že jsem se vůbec netěšila, nechtělo se mi, a byla jsem znechucená z toho pobytu, který mě čekal, ale nakonec to bylo docela obstojné. :D... Deset dní, z toho dva procestované, dvě vystoupení, jinak válení u vody a hraní karet, když nám pršelo. Dalo se to, ale kéž bych mohla říct, že si dám od violy chvíli pokoj. Kdeže, příští víkend zase festival v Miloticích, to si moje prstíky moc neodpočinou, když k tomu ještě připočtu tři zkoušky se souborem v týdnu. Och, joj.

Dneska bych se asi měla dospat, jsem celá polámaná z cesty, ale asi mi to zase nevyjde - přítel slaví narozeniny. Tam přece nesmím chybět! Sice se říká, že se vyspím v hrobě, ale ty kruhy pod očima taky dvakrát na vzhledu nepřidají, což? :D

Ale budu se snažit zapracovat na povídce, slibuju. :) Jako revanš tu máte pár uměleckých fotek ze zájezdu, na zbytek platí cenzura :)
B.

Téma #14 - Co je nového?

21. června 2014 v 20:14 | Báři ツ
No, už je to skoro měsíc, co jsem se vám ozvala s takovým článkem, tak se do toho pouštím znovu. Co se za poslední měsíc událo? :) Docela dost. Fotky, které se mi v mobilu nastřádaly, jsou snad jen samé jídlo. :D Ale co, konečně mi zase chutná, stres a nervy už opadly, a než to zase všechno přijde na podzim, musím svůj žaludek trochu rozmazlit. :) Vybrala jsem vám jenom ty nej - třeba když jsme s drahou Aný byly na čemsi, co obsahovalo kousky grilovaného lososa *yummy*, nebo když jsme s mamkou dělaly koblížky s jahodovou pěnou *yummy* *yummy* :D... Na příchodu léta je nejlepší, že máte suroviny hned za domem v zahradě. :D No, ale taky je problém, že nebyla pořádná zima, nic nevymrzlo, a venku je klíšťat plná prdel. Teta šla včera natrhat třešně, no dneska už hlásila klíště. Děs...

Taky jsem byla konečně po dlouhé době v divadle. Na Don Juanovi. A bylo to echt super bombastické. :D No v pondělí jdu ještě na Noc na Karlštejně, tak jsem zvědavá, jak to mají v Brně zpracováno. :)

A za týden máme hody. V pátek hrajeme s naší cimbálkou na stavění máje, v sobotu disko trisko s nějakou super cool stařečkovskou kapelou, ale protože tam chodíváme vždycky dobrá parta, tak už se těším. V neděli do kroje, jupíjajej, a v pondělí taky, ale zase do chlapského. :D A v úterý bude disko trisko, ale tentokrát s nějakým mladým DJ. No těšííím se. Ale že už tu zase budou hody a potom i prázdniny, si uvědomuju, jak ten čas letí. Ale hrozně. Nelíbí se mi to. Ráno se probudím, chci si něco užít, na něco se těšit, a ani nestačím mrknout, a už zase ležím v posteli a čeká mě další den. Už vidím, že se ani pořádně nenapiju vína a bude po hodech. Ach jo. A s prázdninama to bude ještě větší frmol, když mám snad na každý den v červenci i sprnu nachystanou nějakou činnost. Ať je to cimbálka, zájezd s ní nebo jenom zkouška, brigáda, nebo jenom lelkování s mými drahými... Prostě to uteče a já to vím. A nechci to tak. Ale co se dá dělat?

No nebudu vás tady obtěžovat svými filozofickými myšlenkami. :D Tady máte pár těch foteček a loučím se s vámi. Zítra vás čeká díl povídky a budu se snažit psát s předstihem, aby tady bylo něco i ve dnech, kdy nebudu mít čas. Snad se mi to podaří. Papíček, mucíček, užívejte si léta.
B.

Téma #13 - 10 faktů o mém psaní.

29. května 2014 v 12:30 | Báři ツ
Na nápad článku jsem se trochu inspirovala na blogu u Ver :) Ale pravda - článek s fakty jsem chtěla napsat už dávno, od doby, co jsem začala sledovat youtuberku Zoellu, která má "fakta o mně" :) Pokud se vám článek zalíbí, ráda přivítám další podněty k "faktům o mně"... :)
Vaše B.


1. Psaní se věnuji asi od roku 2008, kdy mi bylo 15-16 let. Ani nevím, co mě přinutilo napsat první povídku, doteď si ale pamatuju okolnosti. Byla jsem na intru v prváku, po večerech psala na papír a nemohla se dočkat, až budu mít vlastní notebook. A první povídka byla Ich bin da. I když je to po obsahové stránce naprostá blbost, mám k ní ♥ vztah.

Téma #12 - blahblah.

27. května 2014 v 10:04 | Báři ツ
Jsem naprosto vypatlaná učením. Vidíte, ani článek nedokážu pořádně pojmenovat. :D Potřebovala bych, aby mi to trochu myslelo, ale jediné, co teď zvládám, je nachystat si jídlo, mít chuť na pivo, čumět do učení, ale houbelec si pamatovat. Čeká mě teď poslední zkouška, kterou musím udělat, a potom obávané souborky. Jelikož se spolužáci učí už měsíce a já ještě nezačala, jsem zvědavá, jak to dopadne. Vůbec si nevěřím a každý druhý večer bojuju s pocity úzkosti, co se stane, když to prostě nedám ani v opravném termínu. Zahodit tři roky studia se mi opravdu nechce, jsem za polovinou a to je motivující, ale když prostě nemám čas, jak to mám udělat??
HERMIONO, POTŘEBUJU TVŮJ OBRACEČ ČASU!

A mám tady pár fotek, které jsem pro vás udělala, abych ten článek aspoň nějak okořenila, aby to tady nebylo jenom žvanění o mém učení, další omlouvání se za to, že na vás kašlu, a další sliby, že jenom co bude po zkouškovém, zase se to tady rozjede. Lidičky, já se opravdu omlouvám. Psaní mi chybí, ale prostě to jinak nejde, tady jde o kejhák. :D

Představte si! Kousek od našeho bytu otevřeli nový obchod. S MAKRONKAMA!! Budu si tam muset zajít, a to co nejdřív! :D Ah, jenom tu fotku vidím, tak mám slinu na zem. :D

Téma #11 - Zdravou stravou proti stresu.

30. dubna 2014 v 11:22 | Báři ツ
Zdravou stravou. Ty obaly od čokolád a brambůrek v koši nejsou moje. :D Ne. :D Dělala jsem si kuskus. Ale ne, tak jak si ho dělávám vždycky (s nivou). Tentokrát jsem zapojila trochu víc fantazie, trochu víc zeleniny, trochu víc špinavého nádobí. A byla to mňamka! :) A jelikož jsem si koupila krabici kuskusu, asi to tak vypadá, že ho budu mít na večeři i dneska. :D A možná i k obědu, podle toho, kdy ten oběd bude. :D Jestli to spíš nebude večeře a pozdní večeře. :D

Téma #10 - Není čas ztrácet čas.

24. dubna 2014 v 11:43 | Báři ツ
Ach, jsem hrozná slibotechna. Ten díl povídky jsem ještě nedopsala, ale mám to v pořadu dnešního dne: napsat sebereflexi k praxi, konečně dopsat díl!

Už je po Velikonocích a já jsem si slíbila, že začnu s učením. Místo toho jsem začala s flákáním. Ale pravda, lístky do divadla jsem už měla dlouho, takže jsem nemohla jenom tak nejít. :D Ale dneska, jenom co to dopíšu, skáču na učení. Tento semestr to bude zabijácké. Doslova.

Ale o tom jsem tady nechtěla psát - taky vám přijde, že ten čas neskutečně letí? Jako, on letí normálně, ale teď nemožně hrozně moc. Nestíhám se skoro ani vyspat! :D A to je závažné!! :D

Téma #09 - Nikdy neříkej nikdy.

18. dubna 2014 v 17:11 | Báři ツ
Nikdy bych si nemyslela, že to řeknu, ale...
...jak byste tuhle větu dokončili vy?

Ano, znám to staré pořekadlo, které se stalo nadpisem dnešního článku, ale i tak - v životě říkáme tolik věcí, které bychom nikdy neudělali/neřekli/nevím co ještě, ale nastane čas, kdy uděláme přesně to, co jsme se zařekli, že neuděláme. A určitě se to stává i vám, nejen mně.

A tak bych si nikdy nemyslela, že to řeknu, ale těším se, až začne zkouškové. Protože to bude znamenat, že konečně něco MUSÍM udělat. Naučit se. Napsat to. Neflákat to. Jenže taky budu nadávat, proč nemá den 25 hodin, týden 8 dní. V mém případě by bylo potřeba 30 hodin/10 dní minimálně. :D Už se těším na to první zelené políčko, které bude asi největší motivací. Jenom doufám, že se dokážu vybičovat k nadliskému úkolu a ty souborné zkoušky zvládnu. Mám z toho bobky. Ale neskutečné.

Téma #08 - Kapitán Amerika & jahody

7. dubna 2014 v 11:13 | Báři ツ
Opravdu jsem netušila, jak jinak ten článek nazvat, nejvíc funny se mi zdálo tohle. :D No, a článek jsem tady chtěla sepsat už o víkendu, ale víme, jak jsme na tom s tím mým časem. :D Naprosto nemožné něco slátat o víkendu, vždycky je práce nad hlavu. S přicházejícím teplem už začínají taky zemědělské práce, no super. -.- :D... Když jsem se dozvěděla, že moji volnou sobotu chce taťka využít na sazení brambor, tak jsem se opravdu zaradovala.

Minulý týden jsem si koupila trochu jahod. Tak mi zavoněly, že už se těším, až je budeme mít my na zahrádce. ^^ Už jsem se mamky ptala, jeslti je vůbec na podzim zasadila. No prý jo, a taky je trochu rozmnožila, takže doufám, že jich budeme mít kotel. :D Ale jestli se v nich zase budou pást slimáci, jak loni, tak se teda akorát naštvu. :D

Téma #07 - Pracovní víkend.

29. března 2014 v 21:56 | Báři ツ
Jak tomu bylo před 14 dny, jak tomu bude příští víkend... Bez práce nejsou koláče, že. :) Ne, že bych byla na mizině, ale vždycky se ten halíř navíc vyplatí. :) V pátek jsem stihla další z mnoha zkoušek se sborem na Velikonoce, až je neuvěřitelné, jak to letí. Vždyť je to jako včera, co jsme nacvičovali Rybovu vánoční mši, teď zase ve velikonočním duchu... To mi tak připomíná - netěším se na velikonoční pondělí. Loni to bylo dílo, teď to bude určitě zase. :D Jak je to u vás, taky se chodí po pomlázce? U nás je to šlahačka. Ale pořádná :D... A vůbec - dodržujete velikonoční zvyky, nebo jen sedíte u telky a užíváte si volna? To bych někdy chtěla zažít. :) :D

Ve velikonoční nedělní odpoledne jsme vždycky jezdívali na košt vín. Letos švagr řekl, že se mu nechce, tak zůstaneme doma a půjdeme na velikonoční zábavu. Takže s tím mým šetřením to zase nebude taková sláva, když si musím pořídit další plesové šaty :D... (Aný, půjdeme nakupovááát, přivez Hanu brzo! :D).

Téma #06 - Jaro je tu!

24. března 2014 v 19:00 | Báři ツ

A já jsem neskutečně ráda! :D Taky to na vás jde? Já už se těším, až bude pořádné teplo, na šaty, sukně a tak. A přitom jsem je vždycky nesnášela a radši nosila kalhoty..

Téma #05 - Jdeme na to autorsky.

19. března 2014 v 21:55 | Báři ツ
Začala jsem na sobě makat. Je to fuška, věřte mi.

Rozhodla jsem se, že plnit tehle blog obrázky slavných není zase tak uplně košer, pokud nechci zkončit jako zpiťar, co poslouchá songy pro třicátníky. Ne, Brigdet Jonesová, nechci skončit jako blogerka, která se se svými články spoléhá jenom na to, že má prostě obrázek a lup ho sem. Když ještě není můj. I když jsem to tak udělala už hodněkrát, začíná náprava.

Nevím, kolik času na tu nápravu budu mít, ale hrajeme na kvalitu, ne kvantitu, což? Už jsem promazala některé rubriky, které tady byly od časů založení, a co jsem do nich zpětně hleděla, docela jsem se "nasmála". Dávám blog do pucu. Jediné, co zůstane nezměněno, jsou povídky. Chci je dodělat. A chci je dodělat dobře! Ano, trvá mi to jak psovi pastva, ale dočkejme času, jako husám růže přináší. Nebo jak to je.

Téma #04 - Dean Wichester vs. Rapunzel

6. března 2014 v 11:53 | Báři ツ
A vracíme se zpět k mému oblíbenému seriálu. :D Kdo aspoň trochu sledujete dění kolem SPN, určitě jste si museli všimnout, že Dean je prostě celá Rapunzel :D (v češtině je jméno princezny překládáno jako Locika). No, a teď jsem narazila na video, kde se jedna fanynka na panelu ptá Jensena, co si o tom myslí, že on je přiřazován k Rapunzel a Sam/Jared k Eugenovi. Ach, nasmála jsem se. :D No ale uznejte, fanoušci se ani moc nesekli, co? :D

Téma #03 - Nový přírůstek v rodině

24. února 2014 v 10:59 | Báři ツ
Ach, ač do sestry hustím, aby si konečně pořídili nějaké bábetko, že chci být konečně teta, oni si místo toho pořídí fenku. :D Ale co, mazel je to stejně, je naprosto ňuníkovatá a celá rodina je z ní paf. Dokonce taťka si s ní hrál, což bylo co říct, a babička, což je dvakrát co říct! :D Musím ale rovnou říct, že je to neskutečná mrška, všechno by rozkousala a se vším by se hrála. Ale to asi jako každé štěně. :) Každopádně, jsem ráda, že ji bratr zkrotil aspoň na tu chvilku, než jsem si ji stihla vyfotit. :D (trochu jsem tu fotku ořízla, ale doufám, že bratrovi nebude vadit, že jsem zveřejnila část jeho Tomanovského těla... :/ :D) Ostatní fotky jsou buď rozmazané, nebo na nich vypadá jako veliká černá kulička :D... Ale uznejte sami, že je ťutí? :D :)

Téma #02 - Liam vs. Tom

18. ledna 2014 v 13:30 | Báři ツ
Tak, jelikož mě ve středu čeká zkouška, kterou jsem si nechala jako poslední - nejlepší na konec - učím se a učím. Do toho krojovaný ples, kde nesmím chybět, zítra rodinná sešlost... No mám toho času opravdu hodně.
Ale teď už - slibovaný článek pro drahou Aný. Doufám, že tě aspoň trochu pobaví. Jenom dodávám - opravdu si vybíráš pořád ty stejné chlapy. Jen se jinak jmenují. :D
Já se ze svého stanoviště loučím, předávám slovo do studia. B.

6 důvodů, proč je Liam prostě Toman. :D


1. Ať chcete nebo ne, ten kluk má styl. Stejně jako náš drahý Tománek. Kšiltky, vesty, ňuníkovaté košile a triko. Je to prostě jako přes kopírák. :D A ještě ten pohled...

Téma #01 - Soon, soon, really soon!

11. ledna 2014 v 14:19 | Báři ツ
Tak mě napadlo... Když nemám toliko času na psaní povídek, psaní aspoň nějakých článků zase tak netrvá. Na hlavní stránce blogu se pořád zobrazují nějaká témata, a jelikož jsem si všimla, že je tam teď téma o psychologii, napadl mě takový nápad. A od toho nápady jsou, aby napadaly, že? :D

Prostě a jednoduše, vždycky mám chuť se k něčemu vyjádřit, s něčím se vám svěřit, nebo si od vás nechat případně poradit, ale nikdy na to nedojde. Ať k sepsání článku, jeho do-psání, nebo pouhému stisknutí tlačítka "hned zveřejnit". Teď to ale hodlám změnit... Chci tím říct, kdo chce číst moje vykecávky, od toho tady tahle rubrika bude, směle dál. :D A k tomu samozřejmě platí, že si velice ráda přečtu váš názor. :) Kdo ne, nikdo ho nenutí a může tyhle články přeskakovat.
 
 

Reklama